Адреса: просп. Ю. Гагаріна, 27,
м. Київ, Україна, 02094
Телефон: 380(44)292-0134
Факс: 380(44)296-7115
E-mail: office@ukrbook.net
URL: http://www.ukrbook.net

Україна і світ. Обговорення тенденцій видавничої справи

24 жовтня 2019 року відбулася відеоконференція, яку організувала Слов'янська довідкова служба бібліотеки університету Іллінойсу. Керівництво Книжкової палати в цій онлайн-дискусії взяло безпосередню участь. Конференція мала на меті обговорення тенденцій видавничої справи у Східній Європі та Євразії, а також підвищення обізнаності щодо національних видавництв. Дискусія була відкритою для науковців та бібліотекарів слов'янських, східноєвропейських та євразійських країн. В обговоренні питань взяли участь 38 представників різних країн світу. Від організаторів — Слов'янської довідкової служби Іллінойського університету — виступили доцент Джозеф Ленкарт та менеджер довідкової служби Ольга Макарова. Юлдус Бекбалаєва, директор Американської бібліотеки університету Центральної Азії, доповіла про стан видавництва в Киргизії. Про особливості видавничої справи Естонії розказала Май Валтна, керівник Естонського національного агентства з питань ISBN. Про видавництво у Польщі доповіла Ягода Новак, бібліотекар Ягеллонського університету.

Україну на цій конференції представляли директор Книжкової палати України Микола Сенченко, перший заступник директора Анатолій Мураховський та президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін.

Професор М. Сенченко доповів про 100-річну історію Книжкової палати України, кандидат наук А. Мураховський зупинився на проблемах читання в нашій країні, а О. Афонін на завданнях очолюваної ним асоціації.

Запис виступів можна подивитися на сайті бібліотеки Іллінойського університету за посиланням:

https://us-lti.bbcollab.com/recording/ab28e2a99c6347b29dd0d32396c4c943